Poljska tenisačica Iga Swiatek osvojila je naslov wimbledonske pobjednice u ženskoj konkurenciji.

Poljska tenisačica Iga Swiatek osvojila je naslov wimbledonske pobjednice u ženskoj konkurenciji.
Poljska tenisačica Iga Swiatek osvojila je naslov wimbledonske pobjednice u ženskoj konkurenciji nakon što je u finalu nadigrala Amerikanku Amandu Anisimovu s 6-0, 6-0 za samo 57 minuta igre.
Od samog početka dvoboja Swiatek je zagospodarila terenom, dok je Anisimova podlegla tremi igranja svog prvog "grand slam" finala u karijeri. Takav odnos snaga mogao je rezultirati samo uvjerljivom i brzom pobjedom Poljakinje.
Za Swiatek je to šeti Grand Slam naslov u karijeri iz isto toliko finala, a prvi Wimbledon nakon četiri Roland Garrosa i jednog US Opena. Ukupno joj je ovo 23. naslov u karijeri iz 28. finala, prvi na travnatoj podlozi i prvi nakon lanjskog Roland Garrosa.
Anisimova je ostala na tri osvojena naslova od kojih je jedan stigao ove godine i to na WTA 1000 turniru u Dohi.
To je tek treći put u povijesti kako je finalni dvoboj na nekom "grand slam" turniru završio rezultatom 6-0, 6-0, a drugi u Open eri. Posljednji se put to dogodilo 1988. u Roland Garrosu kada je Steffi Graf ostavila Natašu Zverevu bez gema, dok je prvi takav rezultat zabilježen u finalu Wimbledona 1911. godine.
(Hina)
novosti

Argentina s igračem više u produžetku slomila Švicarsku
prije 3 sataBellingham odveo Englesku u polufinalev
prije 3 sata
ATP Umag: Hrvatski predstavnici poraženi u kvalifikacijama
prije 14 sati
Hrvatski U20 košarkaši svladali Grčku
prije 14 sati
Noskova osvojila Wimbledon
prije 14 sati
Marc Marquez pobjednik sprint utrke
prije 14 sati
Partneri