U nedjeljnom finalu Svjetskog nogometnog prvenstva igrat će Argentina i Španjolska nakon što su argentinski igrači, u srijedu u Atlanti, nakon preokreta svladali Englesku s 2-1.

U nedjeljnom finalu Svjetskog nogometnog prvenstva igrat će Argentina i Španjolska nakon što su argentinski igrači, u srijedu u Atlanti, nakon preokreta svladali Englesku s 2-1.
U nedjeljnom finalu Svjetskog nogometnog prvenstva igrat će Argentina i Španjolska nakon što su argentinski igrači, u srijedu u Atlanti, nakon preokreta svladali Englesku s 2-1 (0-0).
Svi su pogoci postignuti u drugom dijelu, a Engleska je povela u 55. minuti golom Anthonyja Gordona. Sve do 85. minute Engleska je bila u finalu, svom drugom u povijesti, ali se u završnici dogodio preokret.
Enzo Fernandez je u 85. minuti pogodio s 20 metara za 1-1, dok je u drugoj minuti nadoknade Lautaro Martinez bio strijelac za konačnih 2-1.
U subotu će u Miamiju, na Hard Rock stadionu, od 23 sata utakmicu za treće mjesto igrati Francuska i Engleska. Dan kasnije u 21 sat Španjolska i Argentina igraju veliki finalni dvoboj u New Jerseyju, na MetLife stadionu.
Argentina će tako imati priliku obraniti naslov prvaka od prije četiri godine kada je u finalu pobijedila Francusku. Argentina će loviti i četvrtu titulu prvaka svijeta, a ujedno je kroz povijest tri puta gubila finalne utakmice.
Španjolska je dan ranije osigurala tek drugo finale u svojoj povijesti. Jednom su dosad bili u finalu i prvaci 2010. godine.
(Hina)
novosti

Marčinko nakon dva tie-breaka u četvrtfinalu
prije 4 sataKraj za prvog nositelja Cobollija
prije 6 sati
Kalender i Serdarušić u polufinalu
prije 6 sati
Vaerenskjoldu najbrža etapa u povijesti
prije 6 sati
U Cibonu se vratio i Lovro Gnjidić
prije 6 sati
Miroslav Buljan podnio kandidaturu za predsjednika HOO-a
prije 7 sati
Partneri