Nogometaši Dinama preuzeli su vodstvo na ljestvici HNL-a nakon što su u susretu 17. kola u Koprivnici pobijedili Slaven Belupo s uvjerljivih 5-2.

Nogometaši Dinama preuzeli su vodstvo na ljestvici HNL-a nakon što su u susretu 17. kola u Koprivnici pobijedili Slaven Belupo s uvjerljivih 5-2.
Nogometaši Dinama preuzeli su vodstvo na ljestvici HNL-a nakon što su u susretu 17. kola u Koprivnici pobijedili Slaven Belupo s uvjerljivih 5-2.
Josip Mitrović je doveo domaćine u vodstvo već u 2. minuti, no Dinamo je do kraja poluvremena zabio četiri gola, a strijelci su bili Miha Zajc (5, 45+1), Dion Drena Beljo (23) i Ismael Bennacer (35). U drugom dijelu Beljo je zabio još jedan gol za "Modre", dok se kod domaćina među strijelce upisao Igor Lepinjica.
Dinamo se ovom pobjedom vratio na vrh ljestvice sa 35 bodova, bod više od Hajduka dok je Belupo treći sa 25 bodova.
Počelo je sjajno za domaćine. Mitrović je već nakon 94 sekunde susreta zabio za 1-0. Krušelj je ubacio s desne strane do nečuvanog Mitrovića koji je majstorski svladao Filipovića. Dinamo je samo tri minute kasnije izjednačio. Mišić je sjajno pronašao Bakrara koji je dodao do Zajca koji je utrčao u kazneni prostor i pogodio za 1-1.
Dinamo je okrenuo rezultat u 23. minuti, nakon kornera Ćubelić je na prvoj stativi promašio loptu koja je došla do Belje kojem nije bio teško pogoditi za 2-1. U 35. minuti gosti su zabili i treći gol. Sjajno je sa 20-tak metara opalio Bennacer svladavši Čovića.
Golijada "Modrih" nastavila se i u sudačkoj nadoknadi kada je Zajc nakon ubačaja pogodio za velikih 4-1. Ubacio je Vinlof s boka, a veznjak Dinama više ramenom nego glavom ugurao loptu u mrežu.
U nastavku susreta Dinamo je zabio i peti gol. Hoxha je ubacio, a Beljo s pet metara postigao svoj drugi gol na utakmici. U 75. minuti Jagušić je pucao, Filopović odbio, a Lepinjica natrčao i zabio odbijanac za konačnih 5-2.
Posljednja utakmica 17. kola SuperSport HNL-a između Istre 1961 i Rijeke na stadionu Aldo Drosina prekinuta je u 22. minuti prvog poluvremena zbog guste magle koja je onemogućila normalne uvjete za igru.
U trenutku prekida rezultat je bio 1-1. Natjecateljska komisija HNS-a je na izvanrednoj telefonskoj sjednici jednoglasno odlučila, sukladno Propozicijama natjecanja i Pravilniku o nogometnim natjecanjima, da će se nastavak prekinute utakmice odigrati prije prve utakmice proljetnog dijela prvenstva u sezoni 25./26, objavili su klubovi. Točan datum i satnica odigravanja bit će naknadno objavljeni. Međutim, poznato je kako drugi dio prvenstva starta 24. siječnja 2026.
Na ljestvici vodi Dinamo s 35 bodova, Hajduk ima 34, a zatim slijede Slaven Belupo s 25, te Istra 1961 i Varaždin s 23 boda.
(Hina)
novosti
Partneri