Na internetskoj stranici Chess.com odigran treći četvrtinalni susret 10. Svjetskog prvenstva u brzom šahu nakon kojeg je plasman u polufinale osigurao Francuz Alireza Firouzja pobjedom nad Rusom Ianom Nepomniaščijem s 19-9. U prvom segmentu bilo je 5,5-3,5, u drugom 6,5-3,5, a u trećem čak 7-2.

U prvoj seansi igra se 75 minuta u tempu od pet minuta za cijelu partiju uz jednu sekundu dodatka poslije svakog poteza, u drugoj 50 minuta u tempu tri minute + jedna sekunda dodatka, a u trećem 25 minuta u tempu od samo jedne minute + jednu sekundu dodatka.


Nakon pobjeda Magnusa Carlsena na prva dva natjecanja 2016. i 2017. godine, pet godina uzastopce slavio je Amerikanac Hikaru Nakamura, da bi 2023. i 2024. godine Carlsen ponovno osvojio naslov prvaka. 


Ranije su polufinale izborili Magnus Carlsen koji je deklasirao Amerikanca Fabiana Caruanu s 14,5-7,5, te Hikaru Nakamura jedva eliminirao sunarodnjaka Wesleya Soa s 11-10.

U posljednjem četvrtfinalnom dvoboju će se sastati Bjelorus Denis Lazavik i Amerikanac Hans Moke Niemann, a završni turnir četvorice najboljih odigrat će se u Londonu od 7. i 8. veljače sljedeće godine.


(Hina)