Hrvatski reprezentativci u lovu ribe udicom osvojili su srebrnu medalju na 71. svjetskom prvenstvu koje je održano na jezeru Modrac u Bosni i Hercegovini.
Hrvatski reprezentativci u lovu ribe udicom osvojili su srebrnu medalju na 71. svjetskom prvenstvu koje je održano na jezeru Modrac u Bosni i Hercegovini.
Hrvatski reprezentativci u lovu ribe udicom osvojili su srebrnu medalju na 71. svjetskom prvenstvu koje je održano na jezeru Modrac u Bosni i Hercegovini.
Hrvatska seniorska ribolovna reprezentacija u disciplini lov ribe udicom na plovak potvrdila je ovom medaljom da je svjetska velesila. Nakon prošlogodišnjeg osvojenog naslova svjetskih prvaka u Francuskoj ekipa je potvrdila svjetsku klasu osvajanjem srebra u konkurenciji 30 zemalja i na ovogodišnjem svjetskom prvenstvu u Bosni i Hercegovini.
Za pola boda izmaknulo im je ponovno osvajanje naslova najboljih na svijetu. Za tih pola boda bolji su bili ribolovci Italije koji su naslov svjetskih prvaka osvojili s 31 bodom, dok su Hrvati imali na kraju 31,5 bod, a broncu su osvojili Francuzi s 34.5 bodova.
Prvi dan natjecanja Hrvatska je završila kao prva sa ukupno 12,5 bodova. Taktički su odlično odradili u svim sektorima gotovo isključivo sa kederaškim ribolovom od prve do zadnje minute. U četiri sata ribolova lovilo se i do tisuću komada kedera. Drugog dana hrvatski su reprezentativci nastojali istom taktikom zadržati vodstvo. Najveći konkurenti Talijani i Francuzi, s kojima su prvog dana imali najmanju bodovnu razliku, u "završni okršaj" ušli su svim snagama. Drugog dana na ribom prebogatom jezeru Modrac u pojedinim sektorima kombinirao se ribolov kedera (na kratko) i ribolov štekom krupnije ribe (babuške i deverike), tako da su na kraju odlučivale nijanse.
Prvo mjesto pojedinačno osvojio je Mađar Nagy Andras sa dvije sektorske pobjede i s ukupno 26.270 grama ribe, drugo mjesto Slovenac Aleš Kancler s jednim prvim i jednim drugim mjestom te treće Talijan Filippo Beltrami s također tri negativna boda, ali slabijom kilažom.
Najbolje plasirani hrvatski predstavnik je bio Matija Kraševac na desetom mjestu na svijetu s 4,5 boda i 17.530 grama ulova. Mario Pejaković je zauzeo 13. mjesto s pet bodova i 20.620 grama ulova, Alan perko 17. mjesto sa šest bodova i ukuono 20.700 grama ulova. Dejan Vondark je bio 21. sa šest bodova i 16.730 grama i Željko Raženj 40. s 10 bodova i 17.141 gramom ulova.
Sljedeće godine seniorsko svjetsko prvenstvo održat će se u Portugalu.
(Hina)
novosti
Nastavak suradnje HOO-a i Uniline grupe
prije 2 sataAtena domaćin Final Foura Eurolige 2026.
prije 4 sataSAD svladale Japan
prije 4 sataKvalifikacije za SP: Jamajka ostala stopostotna
prije 4 sataKvalifikacije za SP: 11 golova Norveške
prije 8 satiEP: Grčka izborila polufinale protiv Turske
prije 18 satiPartneri