U prvom susretu finala doigravanja prvenstva Hrvatske za odbojkaše Mursa Osijek je u zagrebačkom Domu odbojke "Bojan Stranić" pobijedila Mladost s 3-0 (25-22, 25-22, 25-20).


Finalna serija igra se na tri pobjede, a iduća utakmica je u Osijeku, u četvrtak, 23. travnja u SD Jug.

Mursu je predvodio sjajni Leo Andrić s 22 osvojena poena, Alexandru Buzdugan je osvojio devet, a Gabriel Šunjo osam. Kod Mladosti Marko Repek je osvojio 13, a Sven Jakopec 10 poena.


To je šesta međusobna utakmica ova dva kluba ove sezone. Igrali su dvaput u osnovnom dijelu Superlige, dva puta u MEVZA ligi te u finalu Kupa "Vinko Dobrić".

Zagrepčani su slavili oba puta u regularnom dijelu Superlige (3-0 i 3-1), jednom u MEVZA ligi (3-0), kao i u finalu Kupa prije nepunih mjesec dana u Puli (3-0). Mursa je bila bolja u polufinalu Final Foura MEVZA-e koji je Mursa na kraju i osvojila.

Ovo je i četvrta sezonu zaredom kako gledamo Mladost i Mursu u samoj završnici.


Naslov brani Mursa koja je prošle godine stigla do povijesne, premijerne titule sa 3-1 u finalnoj seriji. Prethodne dvije sezone bili su uspješniji Mladostaši - u sezoni 2023/24. pobijedili su s 3-1 u seriji, a sezonu prije toga s 3-2, nakon što su gubili 0-2.


(Hina)