Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija očekivano je porazom od Italije započela svoj nastup u skupini D na Europskom prvenstvu u Stockholmu. Aktualne svjetske prvakinje i olimpijske pobjednice Talijanke su bile bolje s 3-0 (25-9, 25-22, 25-23).


Mika Grbavica je s 14 poena bila najefikasnija u sastavu Hrvatske, dok je Jekaterina Antopova s 21 poenom predvodila Hrvatsku.


Hrvatske igračice vrlo su loše otvorile utakmicu i brzo pale u veliki zaostatak u prvom setu u kojemu su osvojile samo devet poena. No, u drugom i trećem setu bile su ravnopravne suparnice.


Sredinom drugog seta Hrvatska je čak i povela sa 14-9, ali uslijedila je velika serija od 7-0 Talijanki kojima su opet one preuzele kontrolu. Set je bio izjednačen do 21-21, a onda su se Talijanke ipak odvojile.


I treći je set bio izjednačen do samoga kraja, Hrvatska je imala i prednost 23-22, no u ključnim trenucima nije uspijevala poentirati pa je Italija završila susret u tri seta.


Hrvatska će drugi nastup imati u nedjelju od 15 sati protiv Francuske.


(Hina)