Hokejaši Siska svladali su u četvrtak u Italiji Wipptal 4-3 čime su osigurali minimalno četvrto mjesto i prednost domaćeg leda u prvoj rundi playoffa Alpske lige koji počinje u utorak.

Hokejaši Siska svladali su u četvrtak u Italiji Wipptal 4-3 čime su osigurali minimalno četvrto mjesto i prednost domaćeg leda u prvoj rundi playoffa Alpske lige koji počinje u utorak.
Hokejaši Siska svladali su u četvrtak u Italiji Wipptal 4-3 (0-2, 2-0, 2-1) čime su osigurali minimalno četvrto mjesto i prednost domaćeg leda u prvoj rundi playoffa Alpske lige koji počinje u utorak.
Sisak nije dobro otvorio utakmicu tako da je prva trećina završila vodstvom 2-0 za domaćine.
U drugom periodu ekipa sa Zibela se budi i započinje veliki preokret. Prvo na gol zaostatka u 25. minuti smanjuje Nikša Jurić, a svega 40 sekundi kasnije poravnava Fran Završki. S rezultatom 2-2 završila je druga trećina.
Odmah na početku posljednjeg perioda Yeob Kim dovodi Siščane u vodstvo. No, u 52. minuti hokejaši iz Južnog Tirola uspijevaju izjednačiti, da bi niti minutu kasnije Karlo Marinković zabio za konačnih 3-4.
Bila je to prva pobjeda Siska protiv Wipptal Broncosa u regularnom dijelu utakmice otkako je hrvatski klub član Alpske lige.
Tom važnom pobjedom Sisak je osigurao minimalno četvrto mjesto te prednost domaćeg leda u prvom kolu doigravanja.
Prije toga Sisak u master rundi ima još utakmicu protiv Asiaga u gostima, a u utorak ga na Zibelu čeka povijesna playoff večer.
(Hina)
Partneri